Nikotin Tuzu (Salt Nikotinli Likit) Nedir?

Yazar Buhar Adam 25/04/2019 1 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,Likit Blog Yayınları,Nedir Köşesi,

Nikotin Tuzu (Salt Nikotinli Likit) Nedir?

Nikotin Tuzu, Soyulmadan önce yaprak tütünündeki nikotin gibi olduğunu söylüyen Jull üreticisi ve Jull Labs'a göre nikotin tuzunun aslında ne olduğunu bilmek isteyen elektronik sigara kullanıcıları bir hayli fazla olduğunu biliyoruz. Salt Likitler de kullanılan Nikotin tuzunun Kimya daki tanımı bir tuz, bir asit ve bazdan yapılmış nötr yüklü bir iyonik bileşiktir. 

Geleneksel likitlerde kullanılan kimyasal nikotine oranla elektronik sigara kullanırkenki içimi daha yumuşak olan salt likitleri bir çok kullanıcıya sorarsanız normal serbest diye tabir edilen likitlere oranla daha doyurucu ve sigara içimine daha yakın içim deneyimi sunduğu yönündedir. Bunun sebebi normal likitte bulunan nikotin oranından daha fazla nikotin içermesidir. Salt Likitlerin daha küçük ml olarak sunulması ve daha düşük watt çıkış gücü ile buharlaşarak yüksek nikotin ihtiyaçlarına çözüm olması nedeniyle pod sistemler son yıllarda daha çok tercih edilen taşıması ve kullanımı ergonamik hepsi bir arada sistemlerdir.

Peki Normal Likit ile Salt likit arasında ne farklar var diye soracak olursak, en önce salt likit acılığı olmaması sebebi ile normal likitin yaptığı boğaz yanması acılık hislerini göstermemektedir. Daha az enerji sarfedilerek salt likitin buharlaşması önemli bir artıdır ki pil gücü gereksinimini daha aza indirgeyerek daha küçük ve taşınabilir cihazlar ile daha uzun kullanım imkanı yakalanır. Daha az e likit sıvısı miktarı ile daha çok nikotin bulundurabilmesi cihazlarda olduğu gibi likit haznesi ihtiyacını da daha küçük ebatlara indirger ve daha uzun kullanım ve küçük ebat ile kullanım konforu sağlar. Yapılan incelemelerde ne kadar doğru bilinmez ama nikotin oranının 50 civarında olması gerektiği düşüncesindeki bunu normal likit ile kullanmak imkansızdır. Sal likitler bunu kullanıcıya keyifli ve rahatsız etmeyen bir içim deneyimi ile sağlıyor.

Salt Likit ve standart likit arasındaki tek fark benzoik asidin eklenmesi olduğundan, Tuz bazlı nikotin içeren salt likit büyük olasılıkla freebase nikotin e-sıvısından daha az ya da çok güvenli değildir diyebiliriz. Dünya Sağlık Örgütü Uluslararası Kimyasal Güvenlik Programı araştırmasınca elde edilen sonuçlara göre vücut ağırlığının kilogramı başına günde 5 mg'dan fazla tüketilmemesini tavsiye eder bu duruma göre 150 kiloluk bir kişi için yaklaşık 345 mg'a eşittir.1 ml tuz olduğu düşünülürse e-likit sadece birkaç miligram benzoik asit içermektedir.

Salt Likit için nikotin tercihi kaç olmalıdır sorusuna gelince,Tütünlü sigarayı bırakmaya çalışan yeni Pod sistem ve düşük watt ile çalıştırılan MTL tank kullanıcıları için 50 en yüksek seçenek olarak sunulur. Avrupar'da en yüksek salt likit kullanılabilirlik oranı 20mg dır. Bu durum gözetilerek 50mg nikotinin yüksek olduğunu düşünen yeni başlayacak olan pod elektronik sigara kullanıcıları aynı zamanda 25 ve 35 mg nikotinli salt likitleri de tercih edebilir.

Vücudumun nikotine bağımlılığı yok diyen kullanıcıların 3 veya 5mg nikotinli salt likitler tercih edebilirler.

1 Yorumlar

Buhar Adam elektronik sigara likitci:
Cevapla

Günde 2 paket kısa Parlement kullanan biri olarak kaç mg nikotinli likit tercih etmeliyim gibi yorum ve sorularınızı bu alandan bize ulaştırabilirsiniz

Yorum Yap