Salt Nikotin Nedir ? Nikotin Tuzu Nedir ?

Yazar Buhar Adam 15/08/2018 1 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,Likit Blog Yayınları,

Salt Nikotin Nedir ? Nikotin Tuzu Nedir ?

Nikotin tuzu, tütün bitkilerinde bulunan doğal nikotin tuzlarından türetilir, bu tuzlar, negatif yüklü organik konjugatlara bağlanmış pozitif yüklü iyonize nikotin moleküllerinden oluşur. "Geleneksel" elkitabında bulunduğumuz şekliyle, Freebase nikotin, tütün bitkilerinden bu tuzların ekstrakte edilmesi ve pH seviyesini arttırmak için amonyak kullanılması ve nikotinin nötr yüklü bir freebase durumuna geri döndürülmesinin bir sonucudur. 

Nikotin tuzları, nikotin tuzlarının bir sigara içilmesiyle sağlanan aynı nikotin kopyasını çoğaltmayı amaçlamaktadır, çünkü nikotin tuzları, piyasadaki 'geleneksel' elipidlerde bulunan serbest baz nikotinden çok daha hızlı bir şekilde kan akışınıza emilmektedir, bu da bir nikotin isabetinin daha hızlı hissedilmesi anlamına gelmektedir. nikotin tuzları içeren buharlaştırılmış eliquid solunmasından. 

Ortalama olarak, sigara içerken nikotin isabetinin etkisinin yaklaşık 6-7 saniye sürdüğü, ve vaping freebase nikotinin bu etkinin daha uzun sürmesi eğilimi gösterirken, nikotin tuzları daha hızlı çalışır ve daha çabuk sonuç verir. 

Nikotin tuzu bazlı likit (Salt Likit) deneyimlerden elde edilen elipsler, şaşırtıcı derecede pürüzsüz bir çekimle, daha yüksek bir nikotin konsantrasyonuna ulaşmanıza izin verir. Geçmişte 50 mg / ml nikotin tuz bazlı pod sistemlerini vahşice geçirdim, biraz boğaz çarptı ve hoş olmayan yan etkilerle. Rebuildable bir tank veya damlatıcıda 20mg / ml nikotin tuzu bazlı eliquid kullanacağım, sadece nikotin isteğimi tatmin etmek için yaklaşık 5-6 puf ihtiyacım var. Nikotin tuzu esaslı eliquid kullanırken, günde ortalama olarak 30 ml'ye varan ortalama liyofin nikel takviyeleri kullanırken, günde kaç dakikada 3-5 ml'ye varabilirim.

Salt (Tuz Bazlı) Likitin Faydaları

Nicsalts'ın harika ve kesinlikle denemeye değer olduğunu söylüyordum, ama neden bu kadar harikalar ve onları özgür strüktürden veya başka alternatiflerden farklı kılan faydalar neler?

1. Daha fazla nikotin alacaksınız

Dediğim gibi, nicsalts oluşturmak için kullanılan e-likit sıvısı kullanılan ana madde benzoik asittir. Bu asidin doğru buharlaştırıcı formu ile eşleştirilmesi, daha kararlı bir nikotin üretmesidir, bu da daha kısa sürede kanınıza daha fazla nikotin alacağınız anlamına gelir, böylece tüm vaping deneyiminizi geliştirirsiniz.

2. Daha uzun bir raf ömrü vardır.

Nicsalt esaslı e-likit deki düşük uçuculuk, serbest baz nikotin ile karşılaştırıldığında nicsalts'ın daha stabil olduğunu gösterir. Bu, nicsalts bazlı e-likitin bozulmadan depoda daha uzun süre dayanabileceği anlamına gelir.

3. en yeni e-likit Buharlaştırıcılar ile çalışır

Bazı e-likit suları ile, büyük bir vaping deneyimine sahip olmanız durumunda güçlü bir cihaza ihtiyacınız olacak, bu Nikotin Tuzları'ndan yapılan e-suyu kullanırken geçerli değildir. Nicsalts, buhar üretme ve cihazın gücüne bakılmaksızın niçin birçok cihazı kullandıklarını açıklayan nikotin üretmede çok verimlidir.

Nikotin tuzlarının bir başka yararı, stabilitelerinden kaynaklanır. Yukarıda daha az sert olduklarını söylemiştim, bu da onlardan yapılan e-likit boğaz yanması olmayacağınız anlamına geliyor. Ayrıca, oksidasyona karşı daha az hassastırlar, bu da süreçle ilişkili risklerin azaltılmasında uzun bir yol kat eder. Salt Likitler daha düşük watt çıkışı olan cihazlarda daha az enerji ile çalışan pod elektronik sigaralar ile kullanılması ile daha yoğun ve sağlıklı nikotin ihtiyacını daha az likit kullanarak daha verimli ve az zarar ile temin etmeyi sağlamaktadır. Özellikle POD MOD ve MTL cihazlar ile kullanımı uygun olan Tuz bazlı yüksek nikotin içeren Salt Likit çeşitlerini tercih ederken premium denilen yüksek kalite likitler satın alarak daha verimli ve keyifli içim deneyimi yakalamak hem geleneksel sigarayı bırakmada hem de bu amaçla belirli fiyatlar ödeyerek kullanıcı adayının girmiş olduğu bu girişim hem verimli hemde adaptasyon sürecini yakalamasını sağlar.

1 Yorumlar

Buhar Adam elektronik sigara likitci:
10/09/2020, 12:03:42 AM, elektroniksigaralikitci.net
Cevapla

Salt Likit Nedir? Pod Cizhazlarda Salt Likit Kullanımı Bilindiği gibi yüksek nikotine sahip likitler boğaz vurumu nedeniyle kullanım zorluğu yaşatıoyor ve genellikle kısa sürede etki etmemesinden dolayı sürekli tekrar içme isteği uyandırıyor. Nicotine Salts likitler ise yüksek oranda nikotin alımını sağlayıp kısa sürede doyum vererek daha az likit tüketimi sağlıyor. Nikotin tuzu, tütün yapraklarında bulunan nikotinin bir formudur.Baz nikotinden farkı ise tütün yapraklarında doğal olarak bulunması ve baz nikotine göre daha saf kabul edilmesdir. Geleneksel likitlerde nikotinin emilimi uzun sürerken Salt likitlerde bu durum tam tersi. Özellikle sigarayı bırakmayı amaçlayan içiciler için sigara içme isteği durumunda sadece iki üç puff ile nikotin ihtiyacının giderilmesi sağlanıyor. Ayrıca Nikotin Tuzunda , geleneksel nikotinlerde görülen boğaz yakma,acılık vb gibi sorunların olmadığı, boğaz vurumunun gerçek sigaraya en yakın olduğu anlaşılmıştır. Salt likitin en iyi performans gösterdiği cihazlar ise POD cihazlardır; amaç ufak fakat iyi işleve sahip portatif bir cihazdan güçlü bir vuruş sağlanmasıdır. Bu da en iyi Pod cihazlarla sağlanmaktadır. Elektronik Sigara Likitci

Yorum Yap